Toto není diskuzní fórum!
Tato rubrika slouží pouze k Vašim dotazům (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob.
Váš dotaz bude zveřejněn až po zodpovězení.
Dobrý den,
v současné době město Soběslav žádné volné stavební pozemky nemá. Výhledově je připravována další parcelace pozemků.
Pokud máte zájem být informován v případě prodeje, zařadím Vás mezi uchazeče a budu Vás kontaktovat ihned, jak toto téma bude aktuální.
V případě zájmu mi prosím napište Vaše kontaktní údaje.
Děkuji a přeji hezký den,
vedoucí odboru organizačního a správy majetku města
Městský úřad Soběslav náměstí Republiky 59/I
392 01 Soběslav
Telefon: 381 508 113, 725 302 589
e-mail: kremenova@musobeslav.cz
Dobrý den,
podmínky nošení roušek či jiné ochrany dýchacích cest jsou stanoveny usnesením vlády ČR. Absolutní povinnost nošení roušek na území města však neplatí. Je tedy otázkou, zda při chůzi po chodníku, v dostatečné vzdálenosti od ostatních, musím mít roušku. Nemohu mluvit za Policii ČR, která zcela určitě tuto povinnost také kontroluje. I Městská policie řeší tuto otázku, kromě dalších povinností. Navíc, Městská policie neslouží 24 hodin denně ani všech 7 dnů v týdnu. Má osobní zkušenost rovněž ze Štědrého dne je opačná, než popisujete Vy. Všichni máme možnost souseda či kolemjdoucího upozornit, či požádat, aby si roušku nasadil . Pokud prosba nepomůže, můžete volat Policii, která je povinna tuto věc řešit.
Tajemník Městského úřadu Soběslav
Dobrý den,
to, co uvádíte v první otázce v zápise uvedeno není a jedná se o nesprávnou interpretaci tvrzení, které rozhodně nebylo namířeno proti čtenářům Hlásky nebo občanům. Redakční rada je legitimní komise, posoudila došlé příspěvky a ve věci uveřejnění sdělení rozhodla s ohledem na Zásady pro vydávání zpravodaje Soběslavská hláska a zákony ČR. Nebudeme se tedy veřejně obhajovat. Pokud žádáte o vysvětlení, můžete se obrátit na mě osobně.
S přátelským pozdravem redaktorka
Dobrý den,
Váš email bereme jako podnět k úklidu kolem kontejnérů. Tento úklid je již domluvený se Správou města Soběslavi, s.r.o..
Město zajišťuje vždy na jaře a na podzim ve spolupráci s pracovníky Čevaku, a.s. plošnou deratizaci kanalizační sítě a objektů města. Stejnou povinnost mají i ostatní vlastníci nemovitostí. Podzimní deratizace právě probíhá. Navíc, dle potřeby, probíhá v průběhu celého roku deratizace míst, kde se potkani vyskytnou. Informaci o výskytu v Bezděkově ul. předáme odborné firmě zajišťující deratizaci, aby se na tuto lokalitu zaměřila.
Dobrý den paní Drsová,
v současné době má město Soběslav volný jediný nebytový prostor k pronájmu, a to na náměstí Republiky čp. 110 (bývalé prostory rodičovského centra Sobík, vedle opravny obuvi).
Jedná se o prostory o celkové výměře 68,5 m2.
Pokud byste měla zájem o pronájem, prosím, zašlete žádost k mým rukám.
Děkuji a přeji hezký den,
vedoucí odboru
Odbor organizační a správy majetku města
Dobrý den pane Trubači,
k omezení úředních hodin na dva dny v týdnu a na pět hodin v každém z těchto dvou dnů došlo na základě usnesení vlády ČR č. 994 ze dne 8.10.2020. Na základě tohoto nařízení jsou úřední hodiny na našem úřadě v pondělí od 7 do 12 hodin a ve středu od 12 do 17 hodin. Omezení zatím platí do 25.10.2020.
Rezervační systém na jednotlivé agendy zajišťované odborem dopravy je funkční a můžete ho využít. Aby však bylo možné obsloužit i občany, kteří rezervační sytém nevyužívají, není možné jeho výrazné rozšíření na většinu úředních hodin.
Poslední vítání občánků proběhlo 05.03.2020 a zvali jsme děti narozené do 30.07.2019. Z hygienických důvodu ohledně COVIDu již další vítání neproběhlo. Máme naplánovaný termín 08.10.2020. Pozvánky budeme rodičům doručovat v příštím týdnu a bude na jejich zvážení, jestli se budou chtít této akce zúčastnit. Zřejmě sama situaci ohledně šíření coronaviru sledujete a nikdo z nás není schopen říci, jestli v říjnu bude možné akci vítání občánků uskutečnit. Je mi líto, že Vaše děťátko nebude přivítáno ještě v malém věku do života v našem městě, protože většinou zveme děti starší 6 měsíců a přibližně tak do 8-10 měsíců od narození, ale není to asi není jediná akce, která musela být odsunuta.
Přeji Vám i Vaší rodině pevné zdraví a někdy na shledanou na vítání občánků.
Zdraví
matrikářka
Dobrý den,
termíny jednání Zastupitelstva města Soběslavi na rok 2020 jsou schváleny usnesením rady města č. 27/342/2019 ze dne 17. 12. 2019 (data/kontakty/zasedani/rm27usn_1.pdf ).
Dobrý den,
veřejné projednání záměru průmyslové zóny je součástí procesu EIA, které vede Krajský úřad. S ohledem na skutečnost, že fi Exprin musí záměr doplnit o vypořádání všech připomínek vznesených při zjišťovacím řízení, netroufneme si termín veřejného projednání odhadnout.
tajemník Městského úřadu
Dobrý den pane Pflanzer.
Řidičské průkazy na MěÚ Veselí nad Lužnicí nevyřizují. Můžete si podat žádost o jeho prodloužení (výměnu) u nás na MěÚ Soběslav, nebo na jakékoliv ORP v naší republice.
Po předložení dokladů, tj. občanský a řidičský průkaz je žádost zpracována a nový řidičský průkaz je dodán cca do 14 dnů na konkrétní úřad, kde byla žádost podána. Potom si můžete nový řidičský průkaz osobně vyzvednout.
Úřední hodiny jsou: Po a ST:7-11 h - 11,30-17 h a Pá: 7-11 h.
S pozdravem
Užitečné informace