Navigace

Obsah

Město Soběslav

Moderní město s pestrou historií obklopené nádhernou přírodou, to je Soběslav. Leží na soutoku Lužnice a Černovického potoka v blatské krajině jižně od Tábora. Již v roce 1293 tady stála osada, která byla jmenovaná roku 1390 městem. Tehdy už město patřilo Rožmberkům, kteří zde nechali vystavět hradní palác.  K návštěvě láká gotický hrad, muzeum i kostel sv. Petra a Pavla, z jehož věže je krásný výhled do krajiny tak lákavé pro cyklisty, houbaře, milovníky vodních sportů a historie.

V Soběslavi v současné době žije necelých 7300 obyvatel.

Město žije bohatým kulturním a sportovním životem. Rozvinutá je zde spolková činnost, kdy některé spolky působící v Soběslavi mají více jak 100 letou historii.

 

 

Aktuality

27.03.2020

Kulturní dům města Soběslavi informuje o změnách, souvisejících s koronavirovou pandemií

Kulturní dům přesouvá pořad "Partička", ruší dvě divadelní představení v rámci předplatného "Jaro 2020" a u Dárkových poukazů s původní platností do 30. 6. 2020 prodlužuje platnost do 31. 10. 2020. Více v textu.

Detail

26.03.2020

Kubešova Soběslav se letos neuskuteční

Tradiční červencový Mezinárodní festival dechových hudeb Kubešova Soběslav se v souvislosti s vývojem pandemie koronaviru přesouvá do roku 2021.

Detail

20.03.2020

Studenti psychologie FSS MU vydali brožury pro veřejnost

Přemýšlíte, jak vysvětlit současnou situaci (nejen) Vašim blízkým? Studenti psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy university vydali krátké a jasné brožury o tom, jak mluvit o koronaviru s dětmi a starými lidmi. Možná je oceníte i Vy.

Detail

20.03.2020

Jak se starat o bavlněné roušky

Roušku nestačí jen nosit, je třeba o ni řádně pečovat. Seznamte se s doporučeními Diakonie Rolničky, jak na to.

Detail

11.03.2020

Vítání občánků se přesunulo do staré radnice

První letošní vítání občánků proběhlo symbolicky poprvé v reprezentativních prostorách staré radnice, kde děti do života přivítal starosta města Jindřich Bláha. Obřad hudebně doprovodily žákyně ZUŠ Soběslav pod vedením Ivy Hovorkové.

Detail

Kalendář akcí