Vernisáž za přítomnosti autorů uvedl kurátor výstavy Vlastimil Slabý.Ve stejnou dobu se zároveň sešly dvě akce, když se v parku u hlásky konalo MeziZUŠ Soběslav. Akce se ale v závěru obohatily navzájem, jelikož návštěvníci jedné akce mohli navštívit druhou. Před prohlídkou samotných děl nebo po ní se návštěvníci mohli také občerstvit.
Více o autorovi:
Vít Vavřinec Pavlík je renomovaný český výtvarník, jehož jméno je neodmyslitelně spojeno s inovativním přístupem k malbě, grafice a dalším formám vizuálního umění. Narodil se ve Volarech v České republice a již od raného věku projevoval silný zájem o uměleckou tvorbu. Tento zájem ho postupně dovedl k výběru studia na Jihočeské Univerzitě v Českých Budějovicích v České republice, kde se vzdělával nejen v tradičních uměleckých technikách, ale i v experimentálních přístupech. Během svých studií Pavlík rychle rozvinul svůj jedinečný styl, který se vyznačuje dynamickým využitím barvy a formy. Jeho obrazy jsou intenzivní a emotivní, často zkoumají komplexní vztahy mezi přírodou a lidskou existencí. Výtvarník se neomezuje pouze na klasické plátno, ale s oblibou experimentuje s různými materiály a povrchy, což jeho dílům dodává nový rozměr a hloubku. Jeho díla jsou známá důrazem na detail a schopnost vyprávět příběhy prostřednictvím vizuálního jazyka. Jeho práce zahrnují jak komerční, tak umělecké projekty. Vít Pavlík je také velmi aktivní v uměleckých kruzích, kde působí nejen jako umělec, ale i jako mentor a organizátor.
Se jménem Víta V. Pavlíka se na evropské výtvarné scéně setkáváme již více než dvacet let. Mnoho výstav v České republice, severomakedonská Skopje, opakovaně italská Toscana, moldavský Kišiněv, rumunská Bukurešť, výstavy v Polsku, na Slovensku, celá dlouhá řada akcí v Německu i Rakousku, Brusel… a to nejsou zdaleka všechny Pavlíkovy výstavy samostatné nebo kolektivní s tím, že na přípravě některých se podílel nebo je sám připravoval. Rodák ze šumavských Volar vystudoval uměleckou pedagogiku na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a již záhy se stal známý svým osobitým výtvarným pojetím, ve kterém se snoubí někdy až explozívní využití barvy v dynamických formách v celé formátové škále. V jeho emotivně silných obrazech jde zjevně především o hledání ztracené harmonie mezi člověkem a přírodou, ke které má autor tak blízko. Pavlík se ve své tvorbě neomezuje jen na klasickou štětcovou malbu na plátno, ale s postupem let se škála jím používaných podkladů rozšířila nejenom o kamenné desky a karton, ale třeba také o povrchy motorových vozidel. A tam už plně využívá desetiletí svých zkušeností a rozvíjí osobitý velmi odvážný i jedinečný haptický styl v akční malbě: šablony, spreje, špachtle, prsty, štětky, hranice zdá se nejsou pevné a uvidíme, kam se v budoucnu ještě posune. Vít V. Pavlík rovněž patří mezi přední české tzv. projekční fotografy. Nahé ženské tělo s barevnými průsvity nemá ve fotografické literatuře obdoby. Dlouholetý předseda Asociace jihočeských výtvarníků, dlouholetý ředitel ZUŠ Volary, kurátor, organizátor, publicista, rétor, umělecký experimentátor i inovátor na četná ocenění tuzemská a zahraniční již dosáhl, ale jsem si jist, že jeho tvůrčí potenciál nebude ochabovat, ba přímo naopak, to nejlepší víno nakonec!
Užitečné informace