Menu
Město Soběslav
MěstoSoběslav

Atletka Adéla Štefanová má za sebou velmi úspěšnou halovou sezonu

V úterý 23. ledna 2024 v pražské hale na Stromovce Adéla přiběhla do cíle v závodě na 1 500 m dorostenek v novém halovém rekordu jihočeského kraje.

Nový rekord má nyní Adély zásluhou hodnotu 4:34.07 min. Adéla se nominovala do šestnáctky nejlepších běžkyň České republiky na 3 000 m a měla tak právo startovat na Halovém mistrovství ČR žen, které se konalo dne 17. února 2024. V závodě se závodnicemi z české špičky v čase 9:47.03 min. skončila na 5. místě. Adéla zaostala o pouhou necelou 1 s za stávajícím halovým rekordem ČR dorostenek. V tuto chvíli je na historickém 3. místě v kategorii dorostenek. Krajský rekord překonala o více než 6 s.

Vrchol sezony bylo ale Mistrovství ČR dorostenek (její věkové kategorie), které se konalo o týden později opět v nádherné ostravské atletické hale. K těmto závodům se upínala Adély podzimní i zimní příprava. V sobotu si na trati 3 000 m časem 10:11.83 min. doběhla pro zlatou medaili. V neděli ji čekal závod na 1 500 m a čekalo se, jestli Adéla potvrdí roli největší favoritky na zlato. Únava ze sobotního závodu se přece jen dala očekávat. Adéla ale oba závody, kdy nešla hned po startu do vedení, ale nechala se chvíli vést soupeřkami, zvládla skvěle takticky. I v nedělním závodě si tak Adéla celkem suverénně zaběhla pro zlatou medaili v čase 4:34.24 min. Získala tak ceněné „double“, kdy vyhrála dvě zlaté medaile na jednom Mistrovství ČR.

A jaké má závodnice další plány? Po náročné a hlavně velmi úspěšné halové sezoně si Adéla dopřeje trošku oddychu a relaxu. V březnu pojede s rodinou lyžovat do italských Dolomitů a poté ještě na poznávací zájezd do Říma, který si přála.

V dubnu jí již čeká ostrá příprava na letní sezonu s českou reprezentací v podobě 14 denního soustředění v italském Melagu.

Zdroj: Pavel Mádr

Datum vložení: 13. 3. 2024 10:28
Datum poslední aktualizace: 13. 3. 2024 10:44
Autor: Ing. Michaela Nováková