Navigace

Obsah

Dotazy a odpovědi

Toto není diskuzní fórum!

Tato rubrika slouží pouze k Vašim dotazům (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob.

Váš dotaz bude zveřejněn až po zodpovězení.

Stránka

Dobrý den, chci se zeptat na dlouhodobě žalostný stav chodníku v ulici Žižkova. U domů č. P. 235-280. Je v plánu rekonstrukce? Jít tudy je často o zdraví, ještě k tomu v zimních měsících. (Vloženo 02.04.2022)

Dobrý den,

chodník v této části Žižkovy ulice budeme rekonstruovat v letošním roce.

S pozdravem

Pavel Lintner, 04.04.2022
Mám dotaz ohledně divného a podle mě nevhodného proslovu pana ředitele KD na tanenčních. Říci děvčatům, že jim doporučuje "kozy ven" je opravdu velmi přes čáru v každé slušné společnosti, natož to říci dívkám, kterým ještě nebylo ani 18 let. Chci se zeptat jak to pan ředitel myslel a zda se to pokusí nějak napravit na závěrečném Kurzu tance a SPOLEČENSKÉ VÝCHOVY. (Vloženo 17.03.2022)

Dobrý den.

Poslední pracovní lekce tanečních kurzů byla zaměřena na zopakování tanců a nácvik nástupu absolventů na závěrečném Věnečku. Během nácviku nástupu jsem se snažil absolventům vysvětlit, že je velice důležitá především správná chůze. Zde jsem použil několik přirovnání ke správnému držení těla. Ve snaze "odlehčit" situaci jsem kromě ostatních lidových přirovnání použil i výraz Vámi uvedený, zvýrazněný uvozovkami. Užití tohoto obrazného přirovnání mě mrzí a souhlasím s Vámi, že bylo krajně nevhodné a nehodící se a za jeho užití se všem omlouvám. Samozřejmě se omluvím všem i v rámci mého úvodního vystoupení na Věnečku. Tato situace se již nebude opakovat.

Petr Valeš, 18.03.2022
Zajímalo by mě co se plánuje v Horních Příkopy. Už tam chybí dost stromů v aleji a dnes se porazeji dva velké stromy v příkopu. Je to smutný pohled. Místo stromů značky? Máme krásnou knihovnu a okolí by žádnou cenu nedostalo. A ochranáři nic. Jenom vysokou trávu. (Vloženo 07.03.2022)

Stávající vzrostlou zeleň v ulici Horní Příkopy jsme nedosazovali s ohledem na přetrvávající problémy s dopravou v této ulici a zvažování rozšíření komunikace, které by zasáhlo do stávajícího stromořadí.

V hradním příkopu byly odstraněny 2 stromy /javor, bříza/ z důvodu prorůstání kořenového systému těchto stromů do kanalizačního sběrače. Tím došlo k značnému omezení funkčnosti tohoto sběrače, který odvádí odpadní vody na ČOV v Soběslavi. 

S pozdravem

pracovník odboru životního prostředí

Zdeněk Podlaha, 08.03.2022
Dobrý den ráda bych se zeptala zda existuje v Soběslavi ňejaké sběrné místo na věci na pomoc ukrajině děkuji (Vloženo 02.03.2022)

Dobrý den paní Marešová,

informace o materiální sbírce pro Ukrajinu je uveřejněna ode dneška na webových stránkách města, sbírka se uskuteční tento pátek a sobotu v kulturním domě. Po dohodě s Českým červeným křížem jsou předmětem sbírky pouze hygienické potřeby, zdravotnický materiál a léky uvedené ve zmíněné zprávě.

S pozdravem

tajemník Městského úřadu

Ing. Radek Bryll, 02.03.2022
Dobrý den, Mám dotaz k výstavbě parkovacích míst v ulici Na Ohradě - počítá se se zachováním, popř. přesunutím sušáků na prádlo? Děkuji za odpověď. (Vloženo 27.01.2022)

Dobrý den,

před zahájením stavebních prací proběhne přemístění sušáků na prádlo. Jejich nové rozmístění, příp. částečnou redukci rád projednám s obyvateli domu č.p. 434-435 přímo na místě.

 

S pozdravem

Mgr. Pavel Lintner, 18.02.2022
dobry den chtěla bych se zeptat je k mání městský být už mám žádost tak 10 let dekuji (Vloženo 25.01.2022)

Vážená paní,

v současné době není žádný volný byt.

Dále sděluji, že žadatelů o městský byt je v seznamu žadatelů téměř 200. V jakém časovém horizontu je možno žádostem vyhovět však nejsem schopna odhadnout. Záleží to především na tom, kolik bytů a jaké velikosti se uvolní.

S pozdravem

Pavla Brunerová, 25.01.2022
Dobrý den, chtěla bych se zeptat z jakého důvodu je téměř od půlky prosince nefunkční rezervační systém na Odboru dopravy a vnitřních věcí? Domnívám se, že rezervační systém byl zřízen proto, aby umožnil občanům objednat se na konkrétní čas za účelem vyřízení jednotlivých agend. Obzvlášť v době "covidové", kdy se nemají lidé shlukovat na jednom místě, je tento systém určitě přínosem, pokud funuje. Dále bych se chtěla zeptat, kde na webových stránkách najdu informace k vyřízení dokladů např. výměně občanského průkazu, přihlášení nového vozidla, přepis vozidla, ztrátu cestovního pasu atd.? (Vloženo 27.12.2021)

Dobrý den,

rezervační systém byl vypnut od 20.12. do 31.12.2021 z důvodu čerpání dovolených pracovníků ODVV v době Vánočních svátků. Při obsazenosti menšího počtu pracovníků se nedá zaručit, že objednaný klient přijde na řadu přesně dle rezervovaného času. V současné době se již lze objednat na den 3.1.2022, kde je nyní obsazen pouze 1 časový interval. Veškeré informace týkající se jednotlivých činností - vydávání občanských průkazů, cestovních dokladů, motorových vozidel a řidičských průkazů získáte přímo u objednání na jednotlivé pobočky v rezervačním systému kliknutím na písmeno i.

Můžete také využít na webových stránkách Města Soběslavi odkaz v sekci OBČAN - ŽIVOTNÍ SITUACE - OBČAN A STÁT (zde naleznete informace k občanským průkazům, cestovním dokladům) nebo např. DOPRAVA (motorová vozidla, řidičské průkazy).

S pozdravem

vedoucí odboru dopravy a vnitřních věcí

Ing. Jana Kosová, 28.12.2021
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, jak dlouho ještě potrvá rekonstrukce Finančního úřadu? A zda mají dělníci povoleno pracovat i přes svátky a víkendy? Jejich práce už dlouhodobě narušuje bydlení v okolí. Jsou velmi bezohlední. Děkuji za odpověď. (Vloženo 03.12.2021)

Dobrý den,

dokončení stavby bylo stavebním úřadem dne 10. 11. 2020 prodlouženo do 31. 12. 2022. Pokud dochází k narušování bydlení v okolí stavby, obraťte se prosím na zástupce stavebníka, kterým je pan Zdeněk Nikodem, tel. 602 178 197.

S pozdravem

vedoucí odboru výstavby a regionálního rozvoje

Ing. Pavla Kodadová, 07.12.2021
Dobrý den, budou se ještě prodávat nějaké městské byty? Děkuji za odpověď (Vloženo 25.11.2021)

Dobrý den,

aktuálně není připravený k prodeji žádný městský byt.

Pokud máte zájem, prosím o zaslání Vašich kontaktních údajů na mou emailovou adresu. V případě prodeje bytu Vás budu včas informovat napřímo.

S přátelským pozdravem,

vedoucí odboru organizačního a správy majetku města

kremenova@musobeslav.cz

Jana Křemenová, DiS., 29.11.2021
Kdy bude možné odbočení z ulice K Sedlečku na nově vybudovanou silnici spojující uvedenou ulici se silnicí II/135 ? Spojnice je hotová bohužel ne zprovozněná . Zbytečně se místo musí objíždět přes ulice Na Ohradě a už i tak dost přetíženou ulicí Petra Bezruče. Kdy dojde k úpravě dopravního značení křižovatky Tyršova - K Sedlečku? Slepá ulice je jako hlavní to je možné pouze v Soběslavi.... (Vloženo 28.10.2021)

Odbočení z ulice K Sedlečku na stavební objekt "SO 52-30-03 Propojení silnice II/135 a sev. okraje Zvěrotic" bude možné až stavebník ohlásí dokončení stavby a požádá o povolení stavby do užívání nebo požádá o předčasné užívání stavebního objektu v případě nedokončení celé stavby "Modernizace trati Veselí n.L. Tábor - II. část, úsek Veselí n.L. - Doubí u Tábora, 2. etapa Soběslav - Doubí" a předloží všechny doklady nezbytné k vydání rozhodnutí o předčasném užívání.

Změna dopravního značení křižovatky Tyršova - K Sedlečku bude možná až po odsouhlasení návrhu dopravně inženýského opatření Policí ČR - Dopravním inspektorátem Tábor.

S pozdravem

pracovník odboru výstavby a RR – silniční hospodářství

Martin Kučera, 11.11.2021

Stránka