Navigace

Obsah

Dotazy a odpovědi

Toto není diskuzní fórum!

Tato rubrika slouží pouze k Vašim dotazům (na řešení konkrétních životních situací atd.) a odpovědím ze strany kompetentních osob.

Váš dotaz bude zveřejněn až po zodpovězení.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty, opište následující kód:
captcha
captcha

Stránka

Dobrý den. Kdy bude konečně opraveno veřejné WC za městským úřadem?Mám na mysli, nemožnost si umýt ruce. (Vloženo 08.07.2020)

Dobrý den,

Váš dotaz jsme řešili se Správou města Soběslavi, o nefukčnosti umyvadla v přední části jsou informováni a situaci řeší. Nicméně v zadní části toalet (za rohem) jsou další dvě funkční umyvadla.

S přáním krásného dne Podatelna MěÚ Soběslav

Markéta Kujalová, 10.07.2020
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, kdy vysadíte zpět stromy pokácené u zemědělských strojů v ulici Dr.Edvarda Beneše. Už jsem kvůli obnově zeleně na úřadě byla a stále po 3 letech se nic neděje. Akorát zaplevelené a vyježděné plochy. Vůbec tato ulice by zasloužila vysázet alespoň zakrslé stromy, je tu široké pásmo mezi chodníkem a silnicí, nevyužito. Velká škoda. Aspoň by tato ulice nevypadala tak nevzhledně. Děkuji za odpověď. Princová (Vloženo 07.07.2020)

Dobrý den,

možnost ozelenění pásu mezi jednotlivými domy a silnicí v ul. E. Beneše před několika roky řešil odbor životního prostředí. Místní obyvatelé neměli jednotní názor. Někteří občané měli zájem o výsadbu, někteří preferovali ponechání plochy pro potřeby parkování. Osázení prostoru podél fi Agropartner projednáme se zástupci firmy a zařadíme do plánu výsadeb.

tajemník Městského úřadu

Ing. Radek Bryll, 08.07.2020
Dobrý den, je možné místo zavlažování trávy na náměstí, vysázet tam nějaké květiny? Nebo alespoň nestříhat ji tak nakrátko a tak často? To se to opravdu někomu líbí? Vždyť je to neekonomické a hlavně neekologické. Ostatní města už jdou úplně jiným směrem, jen tady máme stále golfové hřiště. Předem děkuji za odpověď. (Vloženo 26.06.2020)

Dobrý den,

trávník na náměstí  a zeleň odpovídá projektu celkové rekonstrukce náměstí. V travní ploše jsou cibuloviny, která kvetou na jaře a nyní jsou již odkvetlé (narcis, tulipán). Záhony s trvalkami jsou na severní straně náměstí. Pravidelné sečení trávníku je nutné pro zajištění funkčnosti závlah. V rámci města je vytipováno celkem 7 lokalit, kde se ponechává vyšší travní porost. Jedná se např. o prostor naproti restauraci U Hvížďalky, prostor okolo vakového jezu a parku u Zadražilky.

Ing. Radek Bryll, 29.06.2020
Dobrý den, potřebuji se zbavit eternitových desek ze svého pozemku v Třebějicích. Prosím o radu, jak je možno postupovat. Děkuji Novotný (Vloženo 27.05.2020)

Dobrý den! Problém s eternitovými deskami je třeba začít dotazem na obci, zda by nebylo možno tento nebezpečný odpad odstranit ve spolupráci s obcí. V případě, že obec nepomůže, tak musíte řešit odstranění vlastními prostředky. Eternit musí být odstraněn v souladu se zákonem o odpadech a je možné domluvit odstranění např. u firmy RUMPOLD s.r.o.  - pan Strouhal tel. 602 189 698. A pak je možno eternitový odpad odvézt buď vlastními prostředky na kazetu skládky v Želči, kde se eternitový odpad ukládá nebo je možno požádat firmu RUMPOLD s.r.o.  o zajištění odvozu přímo z místa uskladnění v Třebějicích.

OŽP - odpadové hospodářství

Ing. Jan Mošnička, 28.05.2020
Dobrý den, je někde na webu města dostupná studie úpravy parku u kostela sv. Víta? Bude tato studie předložena občanům k připomínkování? (Vloženo 20.04.2020)

Hezký den,

studie úpravy parku u kostela sv. Víta v Soběslavi by měla být k dispozici v průběhu letních měsíců letošního roku a bude samozřejmě následně zveřejněna k připomínkování občanům. 

Ing. Jindřich Bláha, 21.04.2020
Dobrý den, budeme se v Červenci stěhovat do Sedlečka a máme syna který by měl jít od Září do školky, problém nastává,že ještě nebudeme mít kolaudaci domu a tudíž ani trvalý pobyt,poraďte prosím co dělat? Velice Vám děkuji za odpověď. (Vloženo 15.04.2020)

Vážený pane Masopuste,

obec Sedlečko u Soběslavě je jednou z částí společného školského obvodu našich mateřských škol, a proto i pro Vašeho syna platí  pravidla pro přijímání do našich MŠ dle platných kritérií. Vzhledem k tomu, že v době zápisů, tedy v době od 2. května 2020 do 16. května 2020, nebudete mít trvalý pobyt v této obci je situace složitější.  Pro vyřešení Vašeho problému se obraťte na ředitelku Vámi vybrané soběslavské mateřské školy:

Mateřská škola DUHA Soběslav, sídl. Míru 750 - ředitelka školy: Mgr. Alena Krejčová

www.msduhasobeslav.cz, tel.: 381 524 740 nebo

Mateřská škola Soběslav, Nerudova 275 - ředitelka školy: Bc. Eva Kuklová

www.mssobeslav.cz, tel.: 381 524 687

Přeji pěkný den.

OOSM - školství

Irena Klečatská, 16.04.2020
Dobrý den, chci se zeptat jak je možné, že se do Vietnamského bistra v bývalém hotelu slunce dodávají živé kachny a slepice v bednách. Vypadalo to jako kachny z potoka. Bydlíme na náměstí a dnes jsme z okna viděli 2 muže, kteří předávali živá zvířata Vietnamcům z beden do krabic. Chci vědět, v jakém stavu je tam drží a jakým způsobem je zabíjejí. Jak takové maso projde hygienickou kontrolou ??? Prosím město o zjištění této situace a zodpovězení otázek, případně o předání případu dál. Děkuji (Vloženo 13.04.2020)

Dobrý den, děkujeme za upozornění a na Váš dotaz sdělujeme následující:

Městský úřad Soběslav, odbor životního prostředí není kompetentní k řešení  této záležitosti.  Proto  obratem  přeposíláme tento Váš dotaz  příslušným orgánům  a to Státní veterinární správě a Krajské hygienické stanici, které Vás budou v dané věci dále informovat.

S pozdravem

MěÚ OŽP Soběslav

Zdeněk Podlaha, 14.04.2020
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda bude občany informovat v případě, že se ve městě potvrdí nákaza na koronavir COVID-19. Děkuji za odpověď. (Vloženo 18.03.2020)

Dobrý den,

Na tuto otázku nejsem schopen odpovědět. 

tajemník Městského úřadu Soběslav

Ing. Radek Bryll, 19.03.2020
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy bude vítání občánků. Děkuji za odpověď. (Vloženo 15.02.2020)

Další termín vítání občánků je ve čtvrtek 05.03.2020, jsou pozvány děti s trvalým pobytem na území města Soběslav (Chlebov, Nedvědice), které se narodily do 30.07.2019. Pro bližší informace mne můžete kontaktovat na tel.č. 381 508 112 nebo email: kriklanova@musobeslav.cz.

 

 

Kateřina Křiklánová,DiS., matrikářka, 17.02.2020
Dobrý den, chtěl bych se po návštěvě diskotéky Paluba zeptat, jestli má nějakou místní vyhláškou povoleno kouření v podniku a nevydávaní účtenek EET? Pokud je něco takového možné, rád bych o to samé zažádal i v naší obci... Děkuji za odpověd (Vloženo 04.02.2020)

Vážený pane,

zákaz kouření v podnicích, stejně jako vydávání účtenek je řešeno zákonem. MěÚ nemá možnost tyto záležitosti nějakou formou OZV upravovat či měnit.

referent OOSM

Pavlína Chalupská, 05.02.2020

Stránka