Navigace

Obsah

Soběslavské okruhy 2019

Typ: ostatní
V sobotu 6. dubna hostilo město Soběslav 44. ročník tradičního Českého poháru mládeže a žen Prodoli Soběslavské okruhy 2019.

Program zahájil v sobotu v 9.45 hodin nábor do 6 let na kolech i odstrkovadlech. V 10 h odstartoval závod dětí a poté až do 16 h patřily soběslavské ulice cyklistům. Během odpoledně se vystřídaly různé závodní kategorie řazené od nejmladších po nejstarší. Mladší žáci od 10.15 zajeli tzv. hladký závod, po nich nastoupili starší žáci do závodu na 12 okruhů. V 11.55 se představily kategorie kadetů, ve 12.50 na start nastoupily  ženy a juniorky s mistryní světa Jarmilou Machačovou a závody zakončili muži Elite, kteří nastoupili na startovní čáru přesně v 15 hodin. Kadeti a junioři si poměřili své síly během závodu na 30 okruhů, muži pak objeli celých 50 kol na okruhu 1500 metrů dlouhém.

Závodníci vyjížděli na náměstí Republiky “U Husa”, odkud pokračovali ulicí Protifašistických bojovníků a Tyršova, u Domu sportu a zábavy Oáza se prudce stáčeli doprava do ulice Na Ohradě, poté pokračovali přes ul. Nerudova okolo kina až do ulice 28. října směrem ke gymnáziu a ulicemi Dr. E. Beneše a Petra Voka se vrátili zpět do prostoru startu a cíle.

V hlavním závodě mužů obsadili přední příčky Martin Boubal (1. místo, CK Příbram - Fany Gastro), Petr Hampl (2. místo, TJ Favorit Brno) a Hynek Palička (3. místo, TOPFOREX). V závodu juniorů se na 1. místě umístil Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) na 2. místě Jakub Ťoupalík (Cycling academy Tábor) a na 3. místě Antonín Reh (KOVO PRAHA).  Mezi juniorkami a ženami zvítězila Nikola Bajgerová (Team Dukla Praha). Na druhém místě se umístila Lucie Hochmann (Team Dukla Praha) a na třetím Jarmila Machačová (Team Dukla Praha).

Své zastoupení mezi vítězi měl také pořadatelský G. Benedikt Švec Cykloteam Želeč, kterému vybojoval Mikuláš Zavadil 3. místo v náboru do 9 let.

Do celé výsledkové listiny můžete nahlédnout zde.