Navigace

Obsah

T-mobile Olympijský běh 2022

Typ: ostatní
Ve středu 22. června se na "Plovárně" v Soběslavi utkali běžci ze Soběslavi i okolních měst.

Sportovní akce, která se konala v 90 městech po celé republice s hromadným startem v 18 hodin, přilákala těměř 40 malých i velkých sportovců. Ti společně oslavili olympijskou myšlenku a svou účastí podpořili Olympijskou nadaci, která nejen finančně podporuje mladé sportovce.

Nejdříve se na svůj závod vydaly děti, pro které se závodní tratí stala soběslavská in-line dráha. Jako první protnula cílovou pásku Linda Krejčí, pár vteřin po ní doběhla Rozálie Janoušková a jako třetí Ema Vaverová. Kluci běželi pouze dva. Po vzoru svých starších sester doběhl první Adam Krejčí a druhý Honza Vavera.

Hlavní závod na 7,4 km odstartoval v 18 hodin a běžci se vydali z Plovárny pod Svákov. Trasu si zpestřili přeběhnutím "houpačáku" a po otočce u viaduktu na Ovčíně se vraceli kolem čističky a Hvížďalky zpět na Plovárnu. Závodu se letos zúčastnili i dva profesionální sportovci - olympionici, naši reprezentanti ve sportovních dvojicích v krasobruslení Martin Bidař a Jelizaveta Žuková. S nimi poměřili své síly dospělí účastníci. Absolutní prvenství z loňska obhájil Vojtěch Broža, který s časem 29:37 porazil i olympijského sportovce Martina Bidaře, který bral druhé místo. Pro třetí místo si doběhl Vojtěch Krist.

Mezi ženami si pro zlatou medaili doběhla Romana Honsová, stříbro čekalo na Hanu Vondrušovou a bronzovou medaili získala Nikol Radová.

Vytvořeno: 27. 6. 2022
Poslední aktualizace: 27. 6. 2022 10:50
Autor: Ing. Michaela Nováková